25262728293031
Блогрол
1. Георги Раковски
2. Тефтерчето на Васил Левски
3. Инициатива за референдум за излизане на България от ЕС и безпартийно ВНС без хора били досега във властта

България не показа пълния си потенциал, но и съдията допринесе за загубата

България загуби от Полша с 0:3 гейма във втория полуфинал на Световната лига и така приказката за нашите "Лъвове" на практика приключи.

Поляците надиграха в определени моменти момчетата на Найден Найденов и в крайна сметка нашите загубиха мача.

Полша пък се класира за финала на Световната лига, където ще среще отбора на САЩ, който днес със същия резултат надви Куба.

Не може да не се отбележи, че съдията допринесе за загубата на нашите, след като в третия гейм отсъди една точка за българския отбор в полза на поляците. Това стана в ключов момент. Реферът ощети и в още няколко ситуации момчетата на Найден Найденов.

Първият гейм започна по перфектен начин за поляците, които бързо дръпнаха с две чисти точки и поведоха с 2:0 в резултата.

Последва увеличаване на тяхната преднина и в крайна сметка "Дружина полска" имаше аванс от 8:5 при първото техническо прекъсване.

Нашите намалиха изоставането само на една точка при 8:9, но след това поляците отново дръпнаха при 13:10.

В следващите отигравания нашите скъсиха дистанцията само на една точка. Полша обаче увеличи аванса си на два пункта и поведе с 16:14 при второто техноческо прекъсване.

Интригата в гейма постепенно изглеждаше, че е убита при 23:19 за поляците, но нашите намалиха дистанцията само на две точки.

В крайна сметка Полша спечели гейма след 25:23 и поведе с 1:0 в резултата.

Вторият гейм отново бе по-добър за поляците и те го взеха. Противникът ни поведе в резултата с 6:2, а след това успя да удържи преднината си и при 11:7.

Нашите намалиха изоставането на две точки слд атака на Вальо Братоев и така резултатът стана 9:11.

Поляците обаче отново дръпнаха и поведоха с 20:15, като до голяма степен се доближиха до успеха в гейма.

Преднината им стана 24:18 и на практика бе невъзможно да обърнем нещата в своя полза. В крайна сметка Полша спечели гейма с 25:20.

Третият гейм като цяло започна равностойно и при 2:2, но нашите взеха минимален аванс и поведоха първо с 3:2, а след това и запазиха аванса си до 4:3.

За наше съжаление обаче поляците ни обърнаха до 8:5 преднина, а след това преднината им нарастна постепенно до 16:12.

До края на гейма поляците ни надиграха и спечелиха с 25:18, с което взеха и мача.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 0:3 (23:25, 20:25, 18:25)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев,Владимир Николов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Валентин Братоев, Теодор Тодоров, Цветан Соколов)

ПОЛША: Павел Загумни, Збигнев Бартман, Бартош Курек, Михал Винярски, Пьотър Новаковски, Марчен Мозджонек - Кжиштоф Игначак-либеро (Михал Ручиак, Якуб Ярош)